Co przywieźć z Kenii? Najlepsze pamiątki z Afryki

Pamiątki z podróży - dla jednych temat ulubiony, dla innych znienawidzony, jeszcze inni mają go w sekcji "obojętność", w wolnym tłumaczeniu: "ale jakie pamiątki?". Ja należę raczej do tej pierwszej grupy i zdecydowanie lubię przywozić z podróży coś, co będzie mi później o niej przypominało. Co przywiozłam z Kenii i co polecam? Stworzyłam całkiem sporą lista pamiątek! A że wszyscy lubią listy, to viola!

Etniczna biżuteria

Uwielbiam przywozić pamiątki, które później towarzyszą mi w codziennym życiu. Szczególnie, gdy są piękną, oryginalną biżuterią. Tej w Kenii jest cała masa! Znajdziecie zarówno skromniejsze naszyjniki i delikatne bransoletki, jedna ja zdecydowałam się na konkrety. Rzucają się w oczy, są kolorowe i oczywiście, z uwielbianych tu maksymalnie, kolorowych koralików! Ceny: od kilku, przez kilkanaście, do kilkudziesięciu $$$. Trzeba się targować!

Drewniane wyroby lokalne

Miski na owoce, maski plemienne, łyżki do sałaty. A może moździerz, figurkę żyrafy, czy całe stado afrykańskich zwierząt? Polecają się również figurki Masajów i całe mnóstwo ręcznie rzeźbionych drewnianych cudeniek. Warto pamiętać, że nigdzie nie kupisz miski z mahoniu, jak w Afryce. Ja zdecydowałam się na trochę tańsze drewno, ale ta miska tak mi się spodobała, że nie mogłam jej nie kupić! Na straganach przy plaży należy się targować, w fabryce w Mombasie ceny są stałe i nieco wyższe od tych plażowych. Tam jednak dostaniemy lepszej jakości drewno.Kawa i herbata

Zawsze przywożę ze sobą do Polski lokalną kawę, tym razem zdecydowałam się też na herbatę. Kawa ma charakterystyczny wędzony zapach, w smaku lekko kwaskawa, ale bardzo ciekawa. Cena? Wysoka, około 10$ za 500 gram.

Przepiękne skórzane japonki

Przepadłam, gdy zobaczyłam je po raz pierwszy! Skórzane z mnóstwem koralików - to najbardziej oryginalne japonki jakie widziałam. Wiedziałam, że można kupić je na lotnisku za 25$, ale była to dla mnie cena zaporowa. Na szczęście w małym sklepiku koło lokalnego supermarketu znalazłam kilka ostatnich par, wszystkie kosztowały po 10$. Czy mogłam nie kupić? No nie mogłam :) Potem okazało się, że i tak przepłaciłam - w Mombasie, tuż pod fortem Jesus, jeden sklep miał ich CAŁĄ PODŁOGĘ, a para kosztowała jedynie 6$.


Malowane chusty i inne ubrania

Te dostaniecie w każdych ilościach na straganach przy plaży. Można kupić chustę w etniczne wzory, luźne spodnie, wielką koszulę, lub dać sobie uszyć wybrany strój. Pani zbierze miarę i następnego dnia dostarczy umówione ubranie. Ceny: do negocjacji. 

Kosze, torebki i kapelusze z liści palmowych

Kapelusze plecione przez pana pod palmą? Wyglądały super, ale kapelusz musi pasować - mnie ten nie pasował. Zdecydowałam się na kosz, który idealnie nadaje się do codziennych zakupów. Moi rodzice przywieźli kilka lat temu podobny z wakacji i to faktycznie świetna i praktyczna pamiątka. Sobotnie zakupy jeszcze nigdy nie były tak przyjemne!

Magnes na lodówkę!

No co, każdy ma swoje guilty pleasure.! Ja wybrałam małą figurkę z magnesem i większy z obrazkiem. Polecają się też z koralikami.


Piękne zdjęcia z Kenii
Oczywista oczywistość, dowód w tym oto wpisie: 20 zdjęć z Kenii, dzięki którym zapragniesz polecieć tam w 2018

Tego absolutnie nie kupuj w Kenii i nie przywoź do Polski!

Najważniejsze: nie przywozimy muszli znalezionych na plaży, jedzenia i przede wszystkim: wyrobów zwierzęcych! Jeśli komuś z Was przyjdzie do głowy transport kości słoniowej... Tak, to bardzo głupi pomysł. Nie polecam też "kurzołapów" w postaci figurek, posążków, oraz wielkich drewnianych żyraf z długą szyją, bo potem na lotnisku więcej z nimi problemów, niż radości z zakupów ;)

Jeśli lecisz do Kenii i zastanawiasz się, jakie atrakcje czekają na Ciebie w okolicy najpiękniejszych plaż, koniecznie sprawdź dostępne wycieczki

---
Spodobał Ci się ten post? Będzie mi  miło jeśli podzielisz nim na Facebooku, albo  zostawisz komentarz :) Danie lajka nic Cię nie kosztuje, a dla mnie to znak, że doceniasz moją pracę.  Zapraszam Cię również na mój facebook'owy fanpage.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz